Články

Programovanie ovládačov

Diaľkové ovládanie pre dotykové vypínače Livolo

Spárovanie dotykového vypínača s diaľkovým ovládaním

Dotykové vypínače značky Livolo sú štýlové, elegantné a budú vyzerať skvelo v hale, chodbe, v kuchyni alebo kdekoľvek vo Vašej domácnosti či kancelárií. Navyše, dotykový vypínač s možnosťou diaľkového ovládania môžete ovládať pohodlne aj na diaľku. K dotykovému vypínaču s rádiovým prijímačom si stačí iba objednať univerzálne diaľkové ovládanie v našom eshope Revolo.sk. Cena takéhoto zariadenia nie je veľmi veľká a dokáže obslúžiť viacero dotykových vypínačov. Najlacnejšia verzia diaľkového ovládača začína na 6,89€ a je vo forme kľúčenky. Všetky diaľkové ovládače si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Diaľkový ovládač VL-RMT-02 (kľúčenka)

Diaľkové ovládanie na dotykové vypínače

Diaľkový ovládač LIVOLO VL-RMT-02 vo forme kľúčenky je určený na rádiové diaľkové ovládanie dotykových vypínačov, ktoré majú zabudovaný rádiový prijímač. Rádiové vypínače sú označené identifikátorom „R“ za typovým označením vypínača napr. VL-C701R, VL-C702R. Rádiové ovládanie umožňuje ovládať vaše osvetlenie na diaľku z pohodlia gauča, či postele. Vďaka rádiovému vysielaniu je možné ovládať aj vypínače, ktoré nie sú priamo viditeľné tzn. ovládanie je možné aj cez stenu, alebo cez zatvorené dvere.

Diaľkový ovládač umožňuje ovládanie vypínačov spôsobom zapni/vypni, ovládanie tlačidiel spôsobom “impulz” a ovládanie stmievačov spôsobom zapni/vypni a nastav intenzitu osvetlenia. Dosah kľúčenky je v závislosti na materiáloch a zložení muriva cca. 20m. V železobetónových konštrukciách môže byť táto vzdialenosť nižšia, prípadne sa obmedzí dosah pre funkciu ovládania osvetlenia cez stenu.

Ovládač disponuje tlačidlami označenými ako A,B,C,D pričom tlačidlá A,B,C sú funkčné tlačidlá na ovládanie troch svetelných obvodov a tlačidlo D je určené ako CENTRAL STOP tlačidlo tzn. stlačenie tlačidla D vypne všetky rádiové vypínače v dosahu kľúčenky. Kľúčenka ďalej umožňuje ovládanie stmievania pričom tlačidlami B,C regulujete intenzitu osvetlenia hore-dole, tlačidlo A stmievač zapne a tlačidlo D stmievač vypne. Regulácia stmievania je skokovitá tzn. každé stlačenie tlačidla na diaľkovom ovládači pridáva, alebo uberá na intenzite cca. 10-15%

K diaľkovému ovládaču od nás dostanete ZADARMO aj batériu typu 27A (MN27) 12V

Priradenie kľúčenky k vypínaču

Pre správnu funkčnosť je nutné kľúčenku priradiť k rádiovému vypínaču. Priradenie prebieha v nasledovných krokoch, ktoré je nutné bezpodmienečne dodržať:

  1. Dotykový vypínač musí byť plne funkčný tzn. musí fungovať ovládanie osvetlenia (resp. stmievania)
  2. Dotykový vypínač musí byť v rádiovom prevedení tzn. typu VL-C701R, alebo VL-C702R, atp.
  3. Synchronizáciu (priradenie) na dotykovom vypínači spustíte pridržaním tlačidla po dobu cca. 5 sekúnd, kedy vypínač krátko pípne (krátky tón)
  4. Po pípnutí prst z dotykového vypínača uvoľníme a stlačíme zvolené tlačidlo A,B, alebo C pre priradenie k danému vypínaču.
  5. Vypínač zaučenie potvrdí ďalším krátkym pípnutím
  6. Od tohto momentu môžete osvetlenie ovládať vypínačom aj diaľkovým ovládačom
  7. Kompatibilné vypínače: Radenie č.1 s RF, Radenie č.5 s RF, Radenie č.5B s RF, Radenie č.6 s RF, Stmievače s RF, Žalúzie s RF

Zrušenie priradenia kľúčenky k vypínaču

  1. Zrušenie synchronizácie (vymazanie) na dotykovom vypínači spustíte pridržaním tlačidla po dobu cca. 10 sekúnd, kedy vypínač krátko pípne druhý krát ( 2 x krátky tón) – Vypínač po 5 sekundách pípne prvýkrát a po 10 sekundách ešte raz.
  2. Po druhom pípnutí prst z dotykového vypínača uvoľníme a priradené diaľkové ovládače sú vymazané a nie je možné ich ďalej používať
  3. UPOZORNENIE: vymazaním diaľkového ovládača vymažete aj všetky prípadné priradené vypínače v kombináciách 6+6 , 6+7+6 atď

Funkcie diaľkového ovládača

Diaľkové ovládanie pre dotykový vypínač Livolo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *