Články, Dotykové vypínače

8 Výhod dotykových vypínačov

Výhody dotykových vypínačov LIVOLO

8 VÝHOD DOTYKOVÝCH VYPÍNAČOV LIVOLO

Dotykové vypínače sú prvým krokom k technickému vybaveniu „inteligentného domu“. Kombinujú elegantný dizajn, moderné technológie a jednoduchú inštaláciu, ktorá nevyžaduje špeciálne zručnosti. Tieto vypínače sú vybavené dotykovým panelom, ktorý môžete ovládať dotykom, diaľkovým ovládaním, alebo pomocou mobilnej aplikácie cez WiFi. Tento typ ovládania otvára široké možnosti individualizácie svetelných scenárov vo Vašej domácnosti.

VÝHODY DOTYKOVÝCH VYPÍNAČOV

1. ŠIROKÉ MOŽNOSTI OVLÁDANIA VYPÍNAČOV

Veľkou výhodou dotykových vypínačov je v možnosti ich ovládania. V našej ponuke nájdete klasické ovládanie pomocou dotyku, diaľkovým ovládaním rádiovým signálom, prípadne pohodlne cez Váš mobilný telefón, alebo cez hlasových asistentov.

Všetky typy vypínačov vždy umožňujú ovládanie vypínačov klasicky dotykom po dotykovej ploche vypínača a to aj v prípade ak máte zakúpený vypínač s wifi, prípadne rádiovým ovládaním.

  • Ak by ste mali záujem ovládať vypínače diaľkovým ovládaním cez rádiový signál, je ku vypínačom potrebné dokúpiť diaľkový ovládač ktorý si môžete vybrať na tejto stránke
  • Pre správne fungovanie vypínačov LIVOLO s ovládaním cez mobilný telefón, je nutné zakúpiť riadiacu jednotku, pomocou ktorej budete ovládať všetky wifi dotykové vypínače v dome.

2. ZAISTITE ÚPLNÚ BEZPEČNOSŤ VO VAŠEJ DOMÁCNOSTI

Všetky modely sú vybavené pokročilou elektronikou, ktorá reaguje na skraty, vyhorenie žiaroviek a výpadky v sieti a automaticky vypína vypínač. Neprítomnosť komponentov a medzier na dotykových paneloch poskytuje ďalšiu bezpečnosť a vylučuje možnosť kontaktu so živými časťami. Dotykové spínače sú pre deti úplne bezpečné. Batoľatá po nich môžu ťapkať mokrými rukami a nehrozí úraz elektrickým prúdom. Preto si mnoho rodín vyberá práve tieto modely.

3. JEDNODUCHÁ VÝMENA STARÝCH VYPÍNAČOV

Dotykové vypínače LIVOLO sa dajú ľahko namontovať do bežných krabičiek tradičným spôsobom. Inštalácia bude trvať iba pár minút. Nevyžaduje sa žiadne špeciálne vybavenie. Štandardné zapojenie dotykových vypínačov si vyžaduje iba 2 káble: Napätie a svetelný okruh.

4. SVETELNÁ SIGNALIZÁCIA LIVOLO VYPÍNAČOV

Stav vypínača sa dá jednoducho zistiť podľa podsvietenia farieb a ukazovatele sú jasne viditeľné ako v noci tak aj počas dňa.
modrá – vypnutý
červená – zapnutý

5. BEZPEČNÉ A KVALITNÉ MATERIÁLY

Dotykové panely sú vyrobené z tvrdeného skla, ktoré sa nebojí poškriabania a iného poškodenia. Neprítomnosť mechanických prvkov tiež znižuje riziko zlyhania jedného z nich. Dotykové vypínače ktoré ponúkame sú navrhnuté na 100 000 prepínacích operácií. Navyše, plochý sklenený panel sa ľahko čistí a jeho farba ostáva stabilná počas celého používania, a nezbledne ako klasické plastové vypínače.

Všetky elektrické zásuvky značky livolo sú vybavené bezpečnostnou poistkou a podľa potreby si môžte dokúpiť vypínač s ochranou krytkou IP44 proti striekajúcej vode, ideálne do kúpeľne. Elektrické zásuvky si môžte zakúpiť na tejto stránke

6. HODÍ SA DO KAŽDÉHO INTERIÉRU

Elegantný panel z hladkého skla vyzerá elegantne a decentne. Dotykové svetelné spínače preto dokonale dopĺňajú moderné aj klasické interiéry bez toho, aby pritiahli až príliš veľa pozornosti. Ich krása spočíva v detailoch spracovania a elegantnom prevedení, vďaka čomu robia ovládanie osvetlenia dizajnovým prvkom. Na našej stránke si môžete vybrať až zo siedmych farebných prevedení: biela, čierna, zlatá, sivá, modrá, zelená a ružová.

7. JEDNODUCHÉ OVLÁDANIE STMIEVANIA

Výhody dotykových vypínačov Livolo sú aj v jednoduchosti používania svetelného stmievača. Jeho zapnutie a vypnutie sa vykonáva jednoducho pomocou krátkeho dotyku na sklenený panel vypínača. Pri dlhšom dotyku na sklenený panel sa intenzita osvetlenia začne pomaly meniť podľa Vašich požiadaviek. Vypínač si následne zapamätá poslednú nastavenú úroveň osvetlenia a pri ďalšom zapnutí sa nastaví intenzita osvetlenia podľa predošlého nastavenia. Nie je potrebné dokúpiť žiadny ďalší mechanizmus na stmievanie ako pri iných typoch vypínačov.

8. ŠIROKÉ MOŽNOSTI PRISPÔSOBENIA

Veľká výhoda Livolo vypínačov je v možnosti ich modularity, resp. prispôsobenia zostavy vypínačov podľa Vašich potrieb. V prípade ak potrebujete mať viac vypínačov vedľa seba, môžete si jednoducho vybrať z veľkého množstva modulov a ku ním dokúpiť viac-rám podľa potreby. Ak by ste ku trom vypínačom a jednej zásuvke potrebovali dať ešte termostat, nie je to vôbec žiaden problém.

OSTATNÉ

Všetky dotykové vypínače nájdete na tomto odkaze
Spolupracujeme so Zásielkovňou a nájdete nás aj na Heuréke