Články, Dotykové vypínače

Kombinácia vypínačov

Kombinácia viacerých vypínačov a zásuviek, LIVOLO

V prípade, ak potrebujete namontovať viac vypínačov vedľa seba, alebo nainštalovať elektrickú zásuvku ku vypínaču, je pre Vás výhodné vybrať si správne moduly a podľa potreby vybrať správny rámik. V ponuke sú jedno až päť dielne rámiky rôznych farieb a usporiadania. Moduly sú na výber buď ako dotykové (vypínače, stmievače, ovládače na žalúzie), mechanické vypínače, termostaty a elektrické zásuvky. Na výber sú aj polmoduly rôznej funkcie, napr: internet, audio alebo video.

VÝBER SPRÁVNEHO MODULU

Výber správneho modulu záleží od Vašich potrieb. Dotykové moduly značky LIVOLO si môžete na našej stránke jednoducho filtrovať podľa funkcie: dotykové, mechanické vypínače, stmievače, ovládače na žalúzie, el. zásuvky a termostaty.

V prípade vypínačov si ponuku viete filtrovať aj podľa radenia:

  • Radenie č.1 – ovláda 1 svetelný okruh z 1 miesta
  • Radenie č.5 – ovláda 2 svetelné okruhy z 1 miesta
  • Radenie č.5B – ovláda 2 svetelné okruhy z 2 miest
  • Radenie č.6 – ovláda 1 svetelný okruh z 2 miest

Dotykový ovládanie je možné ovládať tromi spôsobmi.

  • Dotykom – základný modul dotykového vypínača, ktorý sa ovláda jednoduchým dotykom na dotykovú plochu modulu.
  • Diaľkovým ovládačom – označenie RF v nápise výrobku. Ovládač obsahuje rádiový modul pre možnosť ovládať vypínač pomocou diaľkového ovládača, ktorý nie je súčasťou modulu a je potrebné ho objednať osobitne. Takýto modul je vždy možné ovládať aj pomocou klasického dotyku.
  • Mobilom – najvyspelejšia možnosť ovládania vypínačov a celého osvetlenia v domácnosti. Riadiaca jednotka modulu obsahuje protokol ZigBee, ktorý je možné ovládať aj pomocou mobilného telefónu s operačným systémom Android, prípadne iOS. Pre správne fungovanie takýchto vypínačov je potrebné zakúpiť Gateway, ktorý si viete kúpiť na tejto stránke.

VÝBER SPRÁVNEHO RÁMU

Výhodou LIVOLO produktov je ich možné spájanie do rôznych kombinácií vypínačov, elektrických zásuviek, polmodulov, prípadne termostatov a ďalších modulov. Ak ste si vybrali moduly a doplnky, je na rade výber správneho typu skleneného dekoratívneho rámu. LIVOLO rámy prešli nedávno malou obmenou, v podobe odstránenia loga značky LIVOLO z prednej sklenenej časti na zadnú stranu rámu.

Je to výhoda najmä v tom, že nie ste limitovaný smerom usporiadania. Ak napríklad potrebujete otvor na zástrčku v ľavo a vypínače na pravej strane, pokojne môžte použiť tento dvojdielny rámik. Jeho montáž, resp nasadenie do inštalačnej krabice je úplne rovnaké ako pri opačnom otočení rámu.

Porovnanie LIVOLO rámov

NÁZORNÁ UKÁŽKA KOMBINÁCIE VYPÍNAČOV

Dôležité upozornenie: Do jedného inštalačného rámiku sa vmestia 2 polmoduly. Inštalačný rámik je pri polmoduloch potrebné dokúpiť osobitne na tomto odkaze. Klasické moduly, termostaty a elektrické zásuvky už majú inštalačný rámik v balení.