VIDEONÁVODY

Nájdete tu názorné videonávody k používaniu a obsluhe dotykových vypínačov, termostatov, žalúziových a diaľkových ovládačov a ostatného príslušenstva značky LIVOLO.
Odporúčame Vám pozrieť aj: schémy zapojenia, návody na použitie, často kladené otázky  prípadne si môžete prečítať aj náš blog

PRINCÍP OVLÁDANIA DOTYKOVÉHO VYPÍNAČA LIVOLO

Dotykový vypínač sa zapne jednoduchým, krátkym dotykom na dotykovej ploche vypínača. Ďalším dotykom sa vypne. Na ovládanie dotykového vypínača nie je potrebné sa dotknúť presne vyznačeného miesta. Vďaka tomu je možné ovládať vypínač ľahko, rýchlym dotykom prsta, alebo pokojne aj lakťom.

SPÁROVANIE DIAĽKOVÉHO OVLÁDAČA S VYPÍNAČOM

Dotykové vypínače, ktoré obsahujú v názve písmeno „R“ (napr. VL-C701R-11) je možné ovládať pohodlne pomocou diaľkového ovládača. Spárovanie je úplne jednoduché. Na dotykovom vypínači podržte palec na dotykovej ploche 5 sekúnd, kým raz nezapípa. Potom stlačte tlačidlo na diaľkovom ovládači, ktoré k nemu chcete pripojiť. To je všetko.

OVLÁDANIE DOTYKOVÉHO STMIEVAČA LIVOLO

Dotykom na sklenený panel dotykového stmievača sa stmievač zapne. Následným podržaním palca na dotykovej ploche sa postupne začne meniť intenzita osvetlenia. Ďalším dotykom sa stmievač vypne. Dotykový stmievač ma zabudovanú pamäť a preto sa pri následnom zapnutí zapne osvetlenie na predchádzajúcej nastavenej hodnote.

SCHODISKOVÉ ZAPOJENIE DOTYKOVÝCH VYPÍNAČOV

Tieto moderné vypínače je možné použiť aj na schodiskové, resp. krížové zapojenie a ovládať osvetlenie z viacerých miest. Po správnom zapojení a zapojení prúdu stačí 5 sekúnd podržať palec na hlavnom vypínači, kým nezaznie prvé pípnutie a následne sa dotknúť vypínača, ktorý potrebujete spárovať.

ZRUŠENIE SPÁROVANÝCH SCHODISKOVÝCH VYPÍNAČOV

Ak budete potrebovať zrušiť spárovanie niektorého už spárovaného schodiskového dotykového vypínača, je potrebné podržať na hlavnom vypínači palec 10 sekúnd, kým nezaznie druhé pípnutie. Týmto dôjde k zrušeniu spárovania u všetkých spárovaných vypínačoch. Prípadne môžete vypnúť prúd na 60 sekúnd.

OVLÁDANIE ŽALÚZIOVÝCH OVLÁDAČOV LIVOLO

Automatizované žalúziové vypínače Livolo môžu ovládať pohyb markíz, roliet alebo garážových brán. Stačí sa dotknúť jedného alebo druhého tlačidla a zadať pokyn pre pohyb hore/dolu. Pohyb je automatizovaný po dobu 55 sekúnd. Pohyb hore/dolu môžete zastaviť druhým dotykom po rovnakom tlačidle, akým ste zadali prvotný pokyn.

DIGITÁLNE TERMOSTATY LIVOLO

Krásny, elegantný digitálny termostat Livolo ideálne ladí k dotykovým vypínačom. Môžete ho zároveň namontovať do viac rámikov spolu s dotykovými vypínačmi a vytvoriť tak dizajnový prvok v domácnosti. Jeho použitie je jednoduché a intuitívne. Viac informácií nájdete priamo v popise produktov a v priloženom videonávode.

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY LIVOLO

Elektrické zásuvky Livolo sú certifikované pre použitie na Slovensku a obsahujú uzemňovací kolík a bezpečnostnú detskú poistku. Navyše ich je možné doplniť o vodeodolnú krytku a vytvoriť tak vodeodolnú zásuvku s IP44 s možnosťou použitia aj v exteriéri. Elektrické zásuvky nájdete na tomto odkaze

SPÁROVANIE WIFI VYPÍNAČOV S GOOGLE HOME

Inteligentné vypínače ktoré obsahuju ZigBee modul sú označené písmenom „Z“ (VL-C701Z) a je ich možné ovládať mobilom alebo hlasovým asistentom. ZigBee WiFi dotykové vypínače je potrebné spárovať s jednou centrálnou riadiacou jednotkou. Návod na spárovanie nájdete v priloženom videu. WiFi ZigBee dotykové vypínače nájdete tu

SPÁROVANIE WIFI VYPÍNAČOV S AMAZON ALEXA

Inteligentné vypínače ktoré obsahuju ZigBee modul sú označené písmenom „Z“ (VL-C701Z) a je ich možné ovládať mobilom alebo hlasovým asistentom. ZigBee WiFi dotykové vypínače je potrebné spárovať s jednou centrálnou riadiacou jednotkou. Návod na spárovanie nájdete v priloženom videu. WiFi ZigBee dotykové vypínače nájdete tu