Dotykové vypínače

REVOLO TOUCH – všetko čo potrebujte vedieť

Revolo Touch - všetko čo potrebujete vedieť

Na základe dlhoročných skúsenosti a požiadaviek od našich zákazníkov sme sa rozhodli priniesť na trh našu novú prémiovú značku REVOLO TOUCH

V čom je rozdiel oproti Livolo produktom a čo majú spoločné?

Ak rozmýšľate nad kúpou dotykových vypínačov, pri obidvoch značkách budete spokojní. Obe sa vyznačujú kvalitným spracovaním, bezpečnostným sklom s brúsenými hranami, elegantným dizajnom a rôznymi farebnými prevedeniami.


Rozdiel je najmä v detailoch a pre každého zákazníka je výhodný iný typ


Revolo Touch vypínače majú rozmer 86 x 86 mm. Lepšie prekryjú dieru okolo inštalačnej krabice ako produkty Livolo, ktoré majú rozmer 80 x 80 mm.

Livolo vypínače svietia vo vypnutom stave na červeno a pri zapnutom stave na modro. Naše produkty Revolo Touch svietia pri zapnutom stave na sýto modro a pri vypnutom na slabo modro. V tme preto príliš neosvetľujú a je ich možné pohodlne použiť aj v spálni, kde v noci nebudú rušivým elementom.

Navyše, WiFi verzie vypínačov Revolo Touch umožňujú úplne vypnutie signalizačnej diódy pri vypnutom stave.

Rozdiel medzi značkami je aj v SMART produktoch, resp. ovládaním pomocou WiFi. Livolo produkty pracujú v protokole ZigBee. Pre ovládanie mobilom je preto potrebné zakúpiť okrem SMART vypínačov aj riadiacu jednotku, ktorá s nimi komunikuje. Ovládanie vypínačov prebieha cez
uzatvorenú Livolo aplikáciu, v ktorej je možné ovládať iba produkty tejto značky. Nie je možné pridať do aplikácie aj produkty ostatných značiek.

Revolo Touch SMART vypínače komunikujú priamo cez zabezpečenú WiFi sieť a ovládajú sa cez najpoužívanejšiu a overenú aplikáciu Smart Life, v ktorej je možné okrem Revolo Touch produktov ovládať aj ostatné inteligentné zariadenia. Jednoducho a rýchlo si tak môžete vytvoriť plne automatizovanu domácnosť. Možnosti automatizácie sú takmer nekonečné.

SMART produkty oboch značiek je možné ovládať aj hlasom pomocou hlasových asistentov Google Assistant a Amazon Alexa

Na produkty Revolo Touch je bezplatne predĺžená záruka na 3 roky. Livolo produkty majú štandardnú dvojročnú záruku.


A čo zapojenie? Stačí pôvodná kabeláž?


Obe značky sa vyznačujú jednoduchým zapojením. Vystačíte si s pôvodnou kabelážou, ktorá sa používa pri mechanických vypínačoch. V popise každého produktu je detailne znázornená aj schéma zapojenia. Livolo produkty okrem dotykového tlačidla VL-C701IH nepotrebujú zapojenie nulového vodiča pri žiadnom produkte pracujúcom na 230V.

Zapojenie nulaka nie je potrebné ani pri štandardných dotykových vypínačoch značky Revolo Touch. Neutrálny kábel sa odporúča použiť len v prípade použitia WiFi vypínačov. Nie je to ale nutná podmienka. Ak náhodou nemáte v inštalačnej krabici privedený nulový vodič, stačí do svetelného okruhu jednoducho zapojiť LED kompenzátor, ktorý je súčasťou balenia každého WiFi produktu našej značky. Schému zapojenia nájdete pri detaile každého produktu na našej stránke, prípadne v pribalenom návode.

Schodiskové zapojenie dotykových vypínačov je tiež možné, použitím komunikačného káblu. Namiesto dvoch komunikačných káblov, ktoré sa používajú pri mechanických vypínačoch stačí pri dotykových vždy iba jeden.


Vsetky produkty značky Livolo, rovnako aj Revolo Touch sú vhodné do klasických kruhových inštalačných krabičiek, ktoré sa bežne používajú na našom území. Odporúčaná hĺbka krabičiek je aspoň 46mm. 

Ak máte akékoľvek iné otázky, radi Vám poradíme cez online komunikáciu v pracovné dni od 9:00-16:00.