Články

Diaľkové ovládače

Článok - diaľkové ovládanie LIVOLO

Diaľkové ovládanie vypínačov a osvetlenia sa stáva čoraz populárnejšie. Jednoduché zapnutie alebo vypnutie osvetlenia pomocou stlačenia tlačidla na dotykovom ovládači má už pomerne dlhú históriu, a tak sa na trhu objavili rôzne druhy vypínačov, od jednoduchých až po inteligentné, ktoré Vám pomôžu ovládať a riadiť celý dom z mobilu, nech ste kdekoľvek.

V čom je výhoda diaľkového ovládania?

  • môžete diaľkovo ovládať aj vonkajšie svietidlá, napr. na záhrade. nemusíte isť tak na tmavé miesto a hľadať vypínač.
  • Ovládanie viacerých okruhov, v ktorom je zapojených viacero zriadení/vypínačov a vytvárať jednotlivé scény podľa potreby
  • Diaľkové ovládanie sa dá použiť na ovládanie svetla aj vo veľkom dome s niekoľkými poschodiami. Často sa stáva, že sa zabudne vypnúť svetlo v jednej miestnosti a musí sa ísť v noci po schodoch, čo nie je príliš pohodlné.

Výhody inštalácie

  • Diaľkové ovládanie Vám pomôže rýchlo a efektívne ovládať osvetlenie
  • Môžete ním aj nastavovať intenzitu jasu (platí len ak máte zabudovaný dotykový stmievač)
  • Tento spôsob ovládania vypínačov je vhodný pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu, pomôže značne zjednodušiť život.
  • Môžete si zvoliť vlastné scény osvetlenia a zapínať jednoduchým stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači.

1. RF Kľúčenka LIVOLO VL-RMT-02 

Diaľkový ovládač LIVOLO vo forme kľúčenky je určený na rádiové diaľkové ovládanie dotykových vypínačov, ktoré majú zabudovaný rádiový prijímač. Rádiové vypínače sú označené identifikátorom „R“ za typovým označením vypínača napr. VL-C701R, VL-C702R. Rádiové ovládanie umožňuje ovládať vaše osvetlenie na diaľku z pohodlia gauča, či postele. Vďaka rádiovému vysielaniu je možné ovládať aj vypínače, ktoré nie sú priamo viditeľné tzn. ovládanie je možné aj cez stenu, alebo cez zatvorené dvere.

Diaľkový ovládač umožňuje ovládanie vypínačov spôsobom zapni/vypni, ovládanie tlačidiel spôsobom “impulz” a ovládanie stmievačov spôsobom zapni/vypni a nastav intenzitu osvetlenia. Dosah kľúčenky je v závislosti na materiáloch a zložení muriva cca. 20m. V železobetónových konštrukciách môže byť táto vzdialenosť nižšia, prípadne sa obmedzí dosah pre funkciu ovládania osvetlenia cez stenu.

Ovládač disponuje tlačidlami označenými ako A,B,C,D pričom tlačidlá A,B,C sú funkčné tlačidlá na ovládanie troch svetelných obvodov a tlačidlo D je určené ako CENTRAL STOP tlačidlo tzn. stlačenie tlačidla D vypne všetky rádiové vypínače v dosahu kľúčenky. Kľúčenka ďalej umožňuje ovládanie stmievania pričom tlačidlami B,C regulujete intenzitu osvetlenia hore-dole, tlačidlo A stmievač zapne a tlačidlo D stmievač vypne. Regulácia stmievania je skokovitá tzn. každé stlačenie tlačidla na diaľkovom ovládači pridáva, alebo uberá na intenzite cca. 10-15%. Podrobné informácie o diaľkovom ovládači LIVOLO VL-RMT-02 si môžete pozrieť na tejto stránke.

2. Diaľkový RF ovládač LIVOLO VL-RMT-04

Dotykový diaľkový ovládač LIVOLO je určený na rádiové diaľkové ovládanie dotykových vypínačov, ktoré majú zabudovaný rádiový prijímač. Rádiové vypínače sú označené identifikátorom „R“ za typovým označením vypínača napr. VL-C701R, VL-C702R …

Použitá rádiová technológia nevyžaduje mať vypínač v priamej viditeľnosti. Signál preniká aj cez steny a múry do vzdialenosti cca. 30m priamej viditeľnosti. V zastavaných plochách je dosah závislý od zloženia muriva. Železobetón môže výrazne znížiť dosah diaľkového ovládača.

OKRUHY A SCÉNY

Diaľkový ovládač umožňuje ovládať svetelné scény a prepínať medzi tromi sekciami. Každá sekcia môže pozostávať z 9 nezávislých svetelných okruhov, kde každý môže byť stmievateľný. Celkovo diaľkový ovládač umožňuje ovládať 27 svetelných okruhov, z toho akýkoľvek počet okruhov môže byť stmievateľný.

OVLÁDANIE SYSTÉMOM VYPNI / ZAPNI

Ovládač umožňuje ovládať až 27 svetelných okruhov rozdelených do 3 sekcií. Ovládač umožňuje aj naprogramovanie špecifických svetelných scén vrátane uloženia intenzity stmievačov.

STMIEVANIE

Ovládač umožňuje ovládať až 27 stmievateľných svetelných okruhov rozdelených do 3 sekcií. Stmievanie sa vykonáva pridržaním tlačidla diaľkového ovládača. Po dosiahnutí požadovanej intenzity uvoľníte prst zo zvoleného okruhu a stmievanie zastane na danej intenzite. Stmievače disponujú pamäťou poslednej intenzity tzn. po vypnutí a znovu zapnutí sa stmievač nastaví na poslednú známu intenzitu osvetlenia.

Podrobné informácie o diaľkovom ovládači LIVOLO VL-RMT-04 si môžete pozrieť na tejto stránke.

3. Univerzálny ovládač BroadLink RM4 Pro EU 2020

Nový univerzálny ovládač BroadLink s typovým označením RM4 Pro ( RM4 Pro EU 2020 ) je univerzálny diaľkový ovládač kompatibilný s dotykovými vypínačmi LIVOLO, ktoré pracujú na komunikačnej frekvencii 433MHz ako aj 315MHz. Ovládač okrem toho nájde svoje univerzálne využitie v širokom spektre produktov či už u Vás doma, alebo kancelárii na.

Prostredníctvom ovládača RM4 Pro možno ovládať hneď niekoľko tisíc druhov prístrojov či spotrebičov, ako napríklad TV, set-top boxy, ale aj množstvo iného. Ovládanie i samotná obsluha je skutočne veľmi jednoduchá, takže z nej nemusíte mať žiadne obavy. Vyznačuje sa kvalitnou konštrukciou i plynulou prevádzkou počas celej doby.

Dotykové vypínače LIVOLO so zabudovaným rádiovým modulom je možné ovládať veľmi jednoducho. Ovládanie osvetlenia je pomocou tohto diaľkového ovládania možné z lokálnej siete cez WiFi pripojenie, alebo z internetu bez nutnosti zložitej konfigurácie a nastavení smerovania portov a pod. Všetko sa nakonfiguruje takmer samé a funguje okamžite po inštalácii.

BroadLink RM4 Pro EU 2020 umožňuje ovládanie Vášho osvetlenia spolu s diaľkovým ovládaním LIVOLO tzn. osvetlenie je možné ovládať aj pomocou BroadLink RM4 Pro EU 2020 aj pomocou diaľkových ovládačov LIVOLO súčasne. BroadLink RM4 Pro sa zaučí kódy vysielané z Vášho diaľkového ovládača a následne ich interpretuje, čím simuluje vyslanie kódu z diaľkového ovládača.

Ovládanie je možné pomocou inteligentných telefónov s operačným systémom iOS, alebo Android.

BroadLink RM4 Pro EU 2020 z našej ponuky je garantovane plne kompatibilný s dotykovými vypínačmi LIVOLO.

Viac informácií o produkte BroadLink RMT4 Pro EU 2020 nájdete na tomto odkaze. Všetky diaľkové ovládače v našej ponuke nájdete tu.