Webasto Pure

Webasto Pure má nasledujúce výhody:

Nastaviteľný výkon od 3,7 kW do 22 kW
Pevne zabudovaný nabíjací kábel dlhý 4,5 m
Rýchlejšie a spoľahlivejšie nabíjanie v porovnaní s nabíjaním pomocou štandardnej domácej zásuvky
Aktuálny prevádzkový stav rozpoznateľný pomocou LED pásu
Kontrola prístupu s univerzálnym zámkovým mechanizmom
Jednoduchá montáž a spustenie
Vysoká kvalita”Made in Germany”

Webasto Pure dokáže nabíjať vozidlá s konektorom typu 2 podľa normy EN 62196-2. Konektor typu 2 spĺňa všetky štandardy EU.

S Webasto Pure je možné naraz nabíjať len jedno vozidlo.

V zásade sa varianty líšia v ich nabíjacej kapacite a rozsahu inštalácie. Okrem toho sú k nabíjacej stanici pripevnené rôzne nabíjacie káble, ktoré zodpovedajú kapacite nabíjania. Pri variante 22 kW si inštalácia vyžaduje okrem iného vyššie hodnoty poistiek a väčší prierez napájacieho kábla. Pokiaľ ide o elektrickú sieť aj tu existujú rozdiely. Väčšina prevádzkovateľov distribučnej siete vyžaduje iba oznámenie o inštalácii nabíjacej stanice s výkonom 11 kW, zatiaľ čo nabíjacia stanica s výkonom 22 kW navyše vyžaduje schválenie. Zmeny v kvalite siete znamenajú, že tu existujú regionálne rozdiely medzi jednotlivými prevádzkovateľmi.

Nabíjaciu stanicu čistite iba suchou handričkou. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, vosk ani rozpúšťadlá. V prípade potreby môžete kábel utrieť navlhčenou froté utierkou.

Všetky potrebné dokumenty k nabíjacej stanici nájdete priamo na stránke konkrétneho produktu v ľavej časti v sekcií: Dokumenty na stiahnutie

Webasto Next

Webasto Next ponúka nasledujúce výhody:
– Nastaviteľný nabíjací výkon až do 11 kW, voliteľná dĺžka kábla 4,5 m alebo 7 m s konektorom typu 2
– Digitálna správa nabíjacích staníc cez backend Webasto ChargeConnect (prístup cez portál a aplikáciu)
– Vždy online vďaka nepretržitému prenosu údajov z wallboxu v reálnom čase do Webasto ChargeConnect
– Autentifikácia na nabíjacej stanici pomocou funkcie Scan & Charge a pomocou aplikácie Webasto ChargeConnect
– Integrácia do systémov energetického manažmentu (EMS) cez Modbus TCP
– Lokálna dynamická správa záťaže (samostatná) *dostupná od 2. štvrťroku 2022 prostredníctvom online aktualizácie
– Integrovaný merací modul pre záznam procesov nabíjania a sledovanie spotreby energie
– Pravidelné online aktualizácie
– Šikovný dizajn produktu s pohodlným zavesením kábla a zásuvkou
– Úspora nákladov počas inštalácie vďaka integrovanej ochrane proti poruchovému prúdu DC
– Stabilita siete zabezpečená prevádzkovateľom siete prostredníctvom prijímača signálu HDO
– Užívateľsky prívetivá konfigurácia cez WLAN hotspot a aplikáciu Webasto Charger Setup pre inštalačné techniky
– Vysoká kvalita spracovania “Made in Germany”

Kontrola prístupu Scan & Charge vám umožňuje rozhodnúť, kto môže skutočne nabíjať na vašej nabíjačke Webasto Next. Používateľ nabíjacej stanice sa autentifikuje pomocou funkcie Scan & Charge, kde používateľ naskenuje QR kód na nabíjacej stanici pomocou aplikácie Webasto ChargeConnect, wallbox rozpozná autorizáciu používateľa a spustí sa proces nabíjania. V aplikácii Webasto ChargeConnect je možné zaregistrovať a spravovať ľubovoľný počet používateľov pre Webasto Next.

Poznámka: Skenovanie a nabíjanie funguje výlučne s aplikáciou Webasto ChargeConnect.

Dva predkonfigurované QR kódy sú súčasťou dodávky Webasto Next. Jeden by mal byť vždy uchovávaný kvôli bezpečnosti. V prípade, že používateľ potrebuje použiť záložný QR kód, je potrebné vytvoriť kópiu.

Zoznam kompatibilných systémov riadenia energie (EMS) bude k dispozícii v 2. štvrťroku 2022. Medzi EMS a wallboxom by mal byť nainštalovaný router alebo DHCP switch. Systémy EMS zvyčajne vyžadujú dodatočný externý merač; o kompatibilné merače je potrebné požiadať priamo cez poskytovateľa EMS.

Zoznam kompatibilných výrobcov bude zverejnený od 2. štvrťroku 2022.

Áno, s kompatibilným externým systémom energetického manažmentu (HEMS) môže Webasto Next nabíjať pomocou FV, ktoré túto funkciu podporujú. Ak je wallbox pripojený k elektrickej sieti jednou fázou, prepínanie fáz nie je potrebné. To umožňuje nabiť 1,3 kW až 7,4 kW FV energie do auta; tento výkon je zvyčajne dostatočný pre domáce FV systémy. Zoznam kompatibilných výrobcov bude zverejnený od 2. štvrťroku 2022.

Na úplné a rozumné používanie Webasto Next so všetkými funkciami je potrebné sieťové pripojenie. V opačnom prípade je nabíjanie možné len bez overenia („bezplatné nabíjanie“, t. j. žiadne skenovanie a nabíjanie). Najmä v oblastiach, kde je pripojenie k bezdrôtovej sieti nestabilné, bránené alebo technicky nemožné, napr. v podzemných parkoviskách sa odporúča káblové pripojenie.

Webasto Next bude mať integrovaný dynamický manažment záťaže (samostatný) od 2. štvrťroka 2022. Samostatný znamená, že aktuálna dostupná intenzita prúdu v budove sa zaznamenáva prostredníctvom externého merača a odosiela sa do wallboxu. Wallbox zaisťuje, že nie je prekročená maximálna dostupná intenzita prúdu budovy. Webasto Next pritom dynamicky prispôsobuje svoj výkon. Webasto Next nemôže komunikovať priamo s inými nabíjacími stanicami Webasto Next.

Nie, Webasto Next je vždy pripojené k Webasto ChargeConnect. Napriek tomu bude v budúcnosti stanovená kompatibilita s backendmi tretích strán. Hneď ako budú k dispozícii, poskytneme vám zoznam kompatibilných backendových riešení.

Webasto Next sa vždy dodáva predkonfigurovaný. K dispozícii je inštalačná podporná aplikácia (Webasto Charger Setup App), ktorá poskytuje kvalifikovanému elektrikárovi podporu pri konfigurácii.

Nastavenia možno pohodlne meniť prostredníctvom aplikácie Webasto Charger Setup App. Prípadne bude k dispozícii integrované konfiguračné rozhranie od 2. štvrťroka 2022, ku ktorému je možné pristupovať cez IP adresu (LAN alebo WLAN hotspot).

Súčasťou balenia je nabíjačka Webasto Next s káblom v definovanej dĺžke (4,5 a 7 metrov), QR kódy, montážna výbava, vŕtacia šablóna a návod na použitie.