Články, Dotykové vypínače

WiFi dotykové vypínače

WiFi dotykové vypínače Livolo - banner

Čo všetko je potrené pre zapojenie inteligentných WiFi vypínačov?

Vytvorenie si vlastnej inteligentnej domácnosti ešte nikdy nebolo jednoduchšie. Nepotrebujete ťahať nové káble, dokupovať drahé a komplikované moduly tretích strán pre ovládanie osvetlenia, elektrických zásuviek či ostatných ovládačov v domácnosti.

Výmena WiFi dotykových vypínačov za mechanické je úplne jednoduchá. Napr. WiFi dotykový vypínač č.1 (ovláda jedno osvetlenie z jedného miesta) potrebuje iba fázu a svetelný okruh. Nič viac. Žiadne ďalšie káble navyše.

WiFi dotykové vypínače v našej ponuke fungujú na princípe ZigBee protokolu, čo znamená že majú uzatvorený ekosystém, ktorý je súkromný, bezpečný a nepotrebuje pre svoju funkčnosť neutrálny vodič, ktorý nie je vždy v každej inštalačnej krabičke.

Pre ovládanie WiFi vypínačov ktoré pracujú so ZigBee protokolom je potrebná aplikácia v telefóne a jedna riadiaca jednotka Livolo Gateway 2.0, ktorá postačuje na celú domácnosť. Riadiaca jednotka sa iba jednoducho zapojí do zásuvky a následne sa nastaví už v spomínanej intuitívnej aplikácií Livolo.

Ovládanie vypínačov prebieha nasledovne. Z mobilu, prípadne hlasom sa zadá pokyn, ktorý príjme riadiaca jednotka a tá následne pošle pokyn príslušnému vypínaču. Preto je potrebná riadiaca jednotka Livolo Gateway 2.0. Celý tento proces ovládania prebieha samozrejme rýchlo a bezproblémovo. WiFi dotykové vypínače je možné ovládať aj klasicky dotykom.

Ak je na dotykový vypínač napojený svetelný zdroj s menším výkonom ako 25W, prípadne súčet napojených svetelných zdrojov na jeden vypínač nepresahuje túto hodnotu, je potrebné do svetelného okruhu zapojiť LED kompenzátor. Jeho zapojenie je tiež jednoduché a zapojiť sa môže napr. pomocou klasických wago svoriek. LED kompenzátor je už štandardne pribalený v krabičke pri každom jednom dotykovom module. Jeho zapojenie pre istotu a správnu funkčnosť odporúčame aj keď je odber väčší ako 25W.

Veľkou výhodou inteligentných dotykových vypínačov Livolo je možnosť nastavenia rôznych scén, napríklad podľa miestnosti, alebo si môžete nastaviť čas v ktorom sa majú jednotlivé vypínače zapnúť a vypnúť.

Ponuka ZigBee ovládačov sa neustále rozširuje a už teraz je možné zakúpiť inteligentné ovládanie osvetlenia, elektrických zásuviek a v krátkej dobe nám pribudnú aj WiFi termostaty, termostatické hlavice, žalúziové ovládače, ovládanie závesov, pohybových senzorov, kamier, a mnoho ďalšieho. Budete si tak môcť jednoducho a rýchlo vytvoriť plnohodnotnú inteligentnú domácnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *